Stud List - 2017 Front Royal Rumble

This list includes wrestlers registered for the Front Royal Rumble that are returning state place winners.

For a COMPLETE LIST of entries GO HERE

Weight First Last Club/School Grade State Season Record Career Record State Place
106 Michael Dolan Iron Eagles WV 9 WV 54-21 358-128 MS Champ
106 Erik Roggie Smithfield Slaughter House 9 VA Unknown Unknown MS 2nd
106 Evan Rawls Smithfield Slaughter House 9 VA 75-36 233-196 MS 4th
106 Guillermo Torres Shenandoah Valley Wrestling Club 12 VA 41-9 107-21 6th 4A
106 Brenden Barnes VA Team Predator 9 VA Unknown Unknown MS Champ
106 Liam Gordon Robinson 9 VA 0-0 0-0 MS AA
106 Luke Kowalski HIGH 5 10 MD 36-8 36-8 Prep Champ
106 Dustin Smith Smithfield Slaughterhouse 9 VA Unknown Unknown 2nd MS
106 Sean Hall Powhatan 9 VA Unknown Unknown 3rd 4A
113 Avery Bassett Nauman 9 PA unknown unknown 4th MS
113 Tim Costello St. John's College HS 11 DC 21-10 unknown Prep Champ
113 Joseph Fisk Blue Claw 8 MD 38W-17L Unknown MS Champ
113 Aaron Howell Gunston 12 VA 53-6 109-34 6A Champ
113 Kobe Early Cary 10 NC 51-1 unknown 2nd 4A
113 Domonic Baker Virginia Team Predator 0 VA unknown unknown 2nd MS
113 joseph mcmillin powhatan 11 VA 38-4 74-11 5th 4A
113 Blake Jury Huntingtown 10 MD 38-13 Unknown 4th 4A
113 James Joplin Combat Athletics 9 NC 0-0 150-30 MS Champ
113 Giani Martini Quest 9 PA 101-19 459-98 5th MS
120 Mason Parker PWA...Peninsula Wrestling Association 10 VA 38-8 38-8 4th 4A
120 Mac Gordon Red Lion 10 VA 42-10 42-10 5th 4A
120 Cody Shindledecker Musselman High School 9 WV 31-3 Unknown MS Champ
120 Brandon Wittenberg FCA 11 VA 34 W & 5 L 74 & 11 6A Champ
120 Nicholas Vafiadis Virginia Team Predator 9 VA 105 - 4 1004 - 36 MS Champ
120 Joey Miller Musselman 10 WV 43&3 43&3 3A Champ
120 Cole McCormick Peninsula Wrestling Association 10 VA 33-4 33-4 3rd 3A
120 Landon West Gladiator Wrestling Club 12 PA 28-16 78-47 PA SQ
120 GW Shultz Riverheads 11 VA 44-3 81-8 2A Champ
120 Tyler Storck Henry Clay 12 KY 40-6 Unknown 6th KY
126 Brecan Saul FCA 11 VA 42-8 62-15 SQ 5A
126 Matthew Roberts Ranger Wrestling Club 8 VA Unknown Unknown MS 4th
126 Tommy Dressler SG / Nauman 9 PA 62-16 240-45 3rd MS
126 Kemper Stearns Hi 5 12 MD 39-12 96-38 4th MD
126 Patrick McCormick Peninsula Wrestling Association 0 VA 45-3 135-8 3A Champ
126 Shane Weimer New Kent 12 VA 35-11 82-34 7th 3A
126 Riley Vaughan Benedictine 11 VA 0-0 0-0 3rd Prep
126 Travis Ragland VA Team Predator 8 VA NA NA 3rd MS
126 Beau Curtis FCA 11 VA 30-10 55-20 4th 6A
132 Jacob Roth Beach Boyz 11 VA 11-3 94-14 2nd Prep
132 Collin Brady Brentsville 10 VA 30-15 30-15 7th 3A
132 Tony Blackman jr Blackman Town center wresting club 12 VA Unknown Unknown 5th 6A
132 Marshall Campbell Collegiate 10 VA 0-0-0 31-28 7th Prep
132 Kyle Budd Fauquier 12 VA 45-3 110-24 2nd 4A
132 Nicolas Sansone Kellam High School 11 VA 41-9 80-18 5th 6A
132 Thomas Tj Stewart Va 8 VA unknown unknown 4th MS
132 Luke Grubbs PWA 11 VA 37-10 68-19 3rd 3A
132 timmy dieter OutKast Wrestling 11 VA 52-11 94-27 4th 4A
138 Bobby Hunger Outkast Wrestling Club 11 VA 45-5   4th 3A
138 Austin Pumphrey Frankfort 11 WV 37-3 130-24 2nd
138 TT Elhajj Team Nauman 10 PA 35-7 35-7 PA SQ
138 Zane Cox Virginia Team Predator 8 VA 68-10 600-50 MS Champ
138 Garrett Fisk Archbishop Spalding 11 MD 36W-17L Unknown 4th Prep
138 Collin Gerardi VA Team Predator 12 VA 51-2 132-10 4A Champ
138 Drew Clearie Nazareth Dark Knights 9 PA 40-7 2016 unknown MS Champ
138 Christopher Griffith Hanover Hawkeye 10 VA unknown unknown 2nd 4A
138 Grant Gorvett FCA 12 VA 35-5 72-17 2nd 6A
138 Colton Wilkerson Brookville 11 VA 31-11 58-17 3rd 3A
145 Brennan Komelasky Outkast Wrestling 9 VA 48-14 Unknown MS 2nd
145 JahQuez Holmes Va Team Predator 12 VA 51-10 unknown 4th 6A
145 Jack Connolly Churchill HS 12 MD 44-5 92-15 4th MD
145 SAMMY TOGGAS ENGINEER WRESTLING CLUB 10 DC 39-9 39-9 7th Prep
145 River Curtis FCA 12 VA 42-5 110-18 6A Champ
152 Sean Marsh Beach Boyz 12 VA 28-8 59-20 6th 5A
152 Clayton Ulrey Team Nauman 10 PA 30-6 Unknown PA Reg Champ
152 Zac Feight FCA Wrestling 12 VA 38 -9 103 - 32 6A Champ
152 Bradlee LaMontagne Great Neck Wrestling Club 12 VA 36-7 96-37 4th 6A
152 JT Davis Team Defiant 10 DE 35-10 35-10 5th DE
152 Hudson Stewart Brookville Wrestling 10 VA 30-5 30-5 3rd 3A
152 Cal Kopstein AiryBNW 12 VA 33-9 95-27 6th 6A
152 Michael Dew Va Team Predator 12 VA 25-6 85-19 5th 5A
160 Zachary Mohajerin Virginia Slaughterhouse 12 VA 28-5 61-22 3rd Prep
160 Giuseppi Inserra North Stafford 11 VA 37-7 74-19 3rd 5A
160 Ron Miller FCA/Battlefield HS 12 VA 30 - 10 106 - 19 2nd 6A
160 Matthew Lochli Colgan H.S. 9 VA UNK UNK 4th MS
170 Seamus Selmi High 5/St. Johns HS 11 MD 39-7 74-20 MD SQ
170 Andy Aldridge Hanover Hawkeye 10 VA 28-3 48-14 5A Champ
170 Jordan Patterson Brookville 12 VA Unknown Unknown 4th 3A
170 Sam Fisher Fauquier / Birds of Prey Wrestling Club 10 VA 42-9 42-9 4A Champ
182 Simeone Holmes Va Team Predator 10 VA 48-7 48-7 6th 6A
182 Erik Eva Virginia Elite 12 VA 42-18 unkown 3rd 3A
220 James Momon South County HS 12 VA 47-5 Unknown 2nd 6A
285 Tyler Michael Fort Defiance High School 12 VA 42-2 78-19 3rd 3A